Zabawki edukacyjne dla półrocznego dziecka

Zabawki

Zabawa i dzieciństwo to najlepszy czas w życiu każdego człowieka. Dzieci, które skończyły już 6 miesięcy zaczynają być bardzo ciekawe świata. Wtedy właśnie zaczyna się pierwsze pełzanie, raczkowanie i wkładanie do ust wszelkich napotkanych przedmiotów. Rodzice takich maluchów wiedzą bardzo dobrze, że to właśnie w tym momencie muszą mieć bardzo wyostrzone zmysły. Mówi się, że nawet oczy dookoła głowy, co jest oczywiście prawdą. Zabawki dla takich dzieci powinny więc być bardzo bezpieczne i eliminować ryzyko połknięcia. Istotne jest też to, aby były miękkie i nie powodowały jakichkolwiek krzywd. Bowiem dziecko takie dopiero uczy się chwytać, trzymać, a jego ruchy nie są tak płynne, co oznacza, że z łatwością może się uderzyć. Rodzajów zabawek jest bardzo dużo.

Mówi się jednak, że najlepiej jest łączyć przyjemne z pożytecznym, co w tym wypadku oznaczać będzie zabawki edukacyjne. Wiadomo bowiem, że im wcześniej zacznie się naukę dziecka – tym lepiej będzie ją przyswajać. Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla swojej pociechy? Oto kilka najpopularniejszych propozycji:

  • Maty edukacyjne to bardzo ciekawe rozwiązanie. Rozwija się je na podłodze, a na ich powierzchni znajduje się wiele ciekawych, bardzo różnych od siebie elementów. Dzięki temu dziecko może dotykać materiałów, słuchać dźwięków, szukać różnic;
  • Stoliki edukacyjne to druga bardzo ciekawe propozycja, która charakteryzuje się wówczas tym, że maluchy mają okazję nauczyć się pierwszych dźwięków, literek, cyferek, czy chociażby odgłosów zwierzaków. Oferta takich stolików jest obecnie bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy bowiem od tego ile w istocie funkcji posiada oraz jaki producent tę zabawkę wyprodukował – co będzie powodowało znaczne różnice w cenie;
  • Wszelkie układanki, czy puzzle to zabawki, które uczą dzieci koncentracji i wyobraźni przestrzennej. Współcześnie są wymyślane dla dzieci o różnych przedziałach wiekowych. Różnią się między sobą skomplikowaniem, kolorami, wielkością, materiałami wykonania, itd.

.