Zabawki do nauki chodzenia

Zabawki edukacyjne

Chodzenie to bardzo ważna umiejętność, którą dzieci nabywają około pierwszego roku życia. Oczywiście wszystko za sprawą rodziców i najbliższych członków rodziny, którzy dumnie stawiają swoje kroki obok pierwszych kroków maluchów. Ważne jest, aby zapoznawać dzieci z tą czynnością od najmłodszego. Nie należy bać się upadania, potykania. Bowiem wszystko opiera się na nauce na błędach. Czasem może okazać się, że dzieci są bardzo zrezygnowane, ponieważ im się nie udaje. Dobrze jest więc je motywować. Jedną z takich form mogą być bardzo ciekawe zabawki, dzięki którym nauka chodzenia będzie przyjemniejsza i efektywniejsza:

  • Jedną z najpopularniejszych od bardzo wielu lat zabawek jest chodzik. Obecnie dorośli ludzie uczyli się chodzić właśnie przy jego pomocy. Niewątpliwie jest to bardzo duże ułatwienie dla rodziców, których tak mocna uwaga i troska nie jest już potrzebna. Najważniejsze jednak jest pytanie, czy chodzik rzeczywiście uczy chodzić.Okazuje się, że ostatnie badania fizjoterapeutów wskazują, że powoduje wiele nieprawidłowości. Wszystko za sprawą tego, że postawa dziecka nie jest wystarczająco poprawna w tej pozycji. Chodzi o to, że ciało pochyla się w przód, a amortyzacja z każdej strony nie pozwala na samodzielne utrzymanie równowagi. Nie mniej jednak jest to zabawka i tego należy się trzymać. Dzieci mają z tego niesamowitą radochę i poruszają się po pomieszczeniu z prędkością światła! Dobrze jest jednak ograniczyć czas przebywania dziecka w chodziku do minimum, a uczyć chodzenia w tradycyjny sposób – metodą prób i błędów;
  • Kolejną propozycją zabawki, która uczy chodzić jest tzw. pchacz. Jak sama nazwa wskazuje jest to zabawka, którą się pcha. Obecnie istnieje bardzo szeroki wybór rozmaitych zwierzątek, które kończą się długim, zazwyczaj drewnianym kijem. Jest to jednak rozwiązanie dla dzieci, które potrafią już utrzymać równowagę i starają się nauczyć precyzji w chodzeniu. Nie mniej jednak, eksperci uważają, że jest to dużo lepsze od chodzika, ponieważ daje większą swobodę ruchów.

.