W jaki sposób działa szumiś

Zabawki

Wiele rodziców zmaga się z problemem, jakim jest usypianie swoich dzieci. Bardzo wyraźnie widać to w momencie, gdy dziecko jest malutkie, ma zaledwie kilka miesięcy. To właśnie wtedy najczęściej towarzyszą temu liczne, męczące kolki. Oczywiście nie jest to tylko kłopot dla maluchów, które cierpią, ale także dla rodziców, którzy zupełnie nie wiedzą jak mają poradzić sobie z zaistniałym problemem.

Szukają informacji w internecie, dzwonią do swoich rodziców, babć. Okazuje się, że jedyną działającą czynnością jest bowiem susząca suszarka. Może wydawać się to banalne, ale działa praktycznie na wszystkie dzieci. Pytanie jednak – w jaki sposób? Suszarka bowiem, a raczej dźwięk, który emituje – wyraźnie uspokaja najmniejsze dzieci.

Szum kojarzy im się w momentem w którym były jeszcze w brzuchu matki, co oznacza, że czują się wtedy bardzo bezpiecznie i komfortowo. Niestety, okazuje się, że suszarki nie są ani ekonomicznym rozwiązaniem, ani tanim, ani nawet bezpiecznym. Mimo wszystko jest to urządzenie elektryczne, które ma swoje konkretne zastosowanie. Suszenie włosów zajmuje kilka minut.

Pozostawienie więc włączonego urządzenia obok łóżeczka niemowlaka może z łatwością doprowadzić do sytuacji, w której suszarka się po prostu spali. Co więcej, ciepłe powietrze, które się z niej wydobywa może źle wpływać na nawilżenie śluzówek dziecka i je w efekcie wysuszać. Kobieta, która zauważyła potrzebę wymyślenia czegoś, co odpowie wyżej opisanemu problemowi – jest autorką szumisia. Szumiś to miś, który szumi.

Nie trudno się domyśleć po samej nazwie. Ciekawe jest jednak to, że szumi właśnie w taki sposób jak suszarka. Co więcej, nie jest niebezpieczny dla dziecka. Wydobywające się dźwięki są bardzo przyjemne i nie szkodzą.

Autorka pomysłu zaznacza jednak, że nie jest to zabawka przeznaczona jedynie dla niemowlaków. Świetnie sprawdza się także u dużych dzieci, które mają problemy z zasypianiem lub koncentracją. Szumiś świetnie działa, ale również jest bardzo dekoracyjny i przyjemny w dotyku.

https://www.carrefour.pl/zabawki-i-gry/budowanie/lego