Kiedy kupić dziecku pierwsze klocki

Dziecko

Pierwsze zabawki dla dziecka to dylemat wielu rodziców. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele schematów, które zostały wytworzone już przez starsze pokolenia – które można swobodnie powielać, bez obaw o popełnienie jakiegoś błędu. Z takimi problemami stara się walczyć wielu rodziców. Zwłaszcza, gdy pierwsze dziecko przychodzi na świat – ciężko się zdecydować co w jakim momencie będzie odpowiednie do jego wieku i co pozwoli mu się rozwijać. Klocki uważane są za najpopularniejszą zabawkę na świecie. Ciężko znaleźć osobę, która się nimi nigdy nie bawiła. Pytanie jednak – w jakim okresie powinno się zakupić je jako pierwsze? Okazuje się, że świetnym wiekiem, w którym dziecko mogłoby zacząć przygodę z klockami będzie pół roku. Ważne jest jednak kilka kwestii, o których nie wolno zapominać.

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na materiał z jakich wykonane są klocki. Dla takich maluchów zaleca się szczególnie miękkie przedmioty, czyli wszelakie gąbki oraz delikatny plastik o niezarysowanych krawędziach. Dobrze jest też, gdy są w znacznych rozmiarach. Każdy kto posiada takiego malucha wie, że próbuje zjeść wszystko, co go niemalże otacza. Klocki Lego Duplo więc powinny być dość spore, aby wyeliminowana została możliwość połknięcia i zadławienia się przez dziecko. Kolejny bardzo ważny aspekt to szkodliwość klocków. Trzeba spojrzeć na posiadane certyfikaty i atesty, jakie posiadają i czy w ogóle je mają. Odradza się w szczególności kupowanie tego typu zabawek w niezaufanych sklepach, np.

z tanimi chińskimi podróbkami drogich klocków. Ten rodzaj zabawki odpowiada za rozwój dziecka w dość szczególny sposób. Dzięki klockom – wyobraźnia przestrzenna zostaje pobudzona. Są to pierwsze bodźce ku temu, by maluch stał się bardziej kreatywny. Klocki to niewątpliwie zabawka edukacyjna. Uczy tego w jaki sposób je układać, by przykładowo nie spadły. Co więcej uczy koncentracji, staranności, precyzji i opanowania. Klocki Lego Duplo to świetna propozycja nawet dla dla półrocznych maluchów.

Dorośli też lubią bawić się lego swoich starszych dzieci i nie ma co się dziwić – to uniwersalna rozrywka, która zawsze będzie bawić!.