Jakie wybrać pierwsze zabawki dla niemowlaka

Zabawki

Młodzi rodzice zadają sobie bardzo dużo pytań. Nie ma co się dziwić, w końcu wychowanie dziecka od niemowlęcia to ogromne wyzwanie. Jednym z takich pytań dotyczy zabawkek. Rynek producentów zabawek i ich oferta jest tak spora, że można się w niej pogubić.

Często największym problemem jest to, czy dana zabawka rzeczywiście pasuje do wieku dziecka. Najbardziej zastanawiające jest to, czy niemowlak będzie bezpieczny podczas zabawy i czy nie zrobi sobie nią krzywdy. Przed takimi wyzwaniami stoją jednak nie tylko rodzice, ale wszelkie osoby, które chcą sprawić maluchowi radość. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy muszą się na tym znać.

Dobrze jest jednak przyswoić sobie podstawy i w razie potrzeby dokonania zakupu, spojrzeć na poniższe porady:

  • Dobrze jest jednak zacząć od podstaw. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba wiedzieć w jaki sposób dziecko się wówczas rozwija. Okazuje się, że na samym początku swojego życia, czyli w pierwszych trzech miesiącach ma bardzo ograniczone pole widzenia. Maluch taki zauważa jedynie rzeczy w swoim najbliższym otoczeniu – do około 30-40centymetrów.

    Co więcej, nie rozróżnia barw, a jedyne co widzi to czerń i kontrastująca z nią biel. Dobrze jest więc decydować się na zabawki o bardzo wyraźnych i odmiennych od siebie kolorach. Rozwój dziecka w tym momencie jest bardzo ważny. Z czasem można zainteresować jego uwagę wieszając nad jego łóżeczkiem przedmioty o czerwonych i innych wyrazistych kolorach, np.

    nadmuchane baloniki, czy świecące brokatowe maskotki;

  • Dla niemowlaków dobrze jest kupić zabawki, które rozwijają zmysły. Dzieci chcą poznawać świat, są go bardzo ciekawe. Jedną z najbardziej popularnych propozycji jest karuzela, na której umieszczone są elementy takie jak: grzechotki, lusterka. Często wzbogacona jest obracającym się mechanizmem i dźwiękami, które się z niej wydobywają.

    Oprócz tego dobrze jest kupić dziecku grzechotkę, czy inne szumiące zabawki, które pobudzą ciekawość maluszka. Świetną propozycją są bardzo znane dziś szumisie.

.