Jakie gadżety elektroniczne kupić na Komunię

Prezent

Komunia to bardzo szczególny czas w życiu każdego młodego człowieka. Kiedyś było to głównie spotkanie rodzinne w którym osoba przystępująca do Komunii – była nagradzana drobnymi upominkami i pamiątkami. Dziś otrzymanie jedynie złotego łańcuszka, czy hulajnogi jest nie do pomyślenia. Trend ten utrzymuje się od kilku lat, a konieczność posiadania elektronicznego sprzętu jest wywierana przez rówieśników. Nie ma co się dziwić.

Dzieci chcą czuć się tak samo ważne jak inne dzieci. Oczywiście posiadanie nie jest wyznacznikiem ważności, ale jak to wytłumaczyć naszym pociechom? W najgordobra będzie rozmowa z dzieckiem oraz zaproponowanie alternatywy, która w rzeczywistości będzie równie ciekawa. Pomysłów na komunijne prezenty w zakresie elektroniki jest naprawdę bardzo wiele. Oto te, które są najpopularniejsze w dzisiejszych czasach:

  • Przede wszystkim smartfon. Niektórzy zgodzą się, że Komunia to osiągnięcie idealnego momentu na to, aby go posiadać.

    Jednak takie rozwiązanie ma kilka wad i zalet. Z jednej strony dziecko będzie miało łączność z rodzicami i bezpieczeństwo będzie nieco większe. Co jednak w momencie, gdy dziecko zostanie napadnięte przez dorosłe osoby lub starsze dzieci, a telefon zostanie zabrany? To pytanie muszą sobie już zadać rodzice;

  • Tablet to kolejne urządzenie, które swoje wady ma podobne jak smartfon. Nie mniej jednak posiada też liczne zalety. Jedną z nich są gry, czyli jakaś inna forma rozrywki.

    Dzieci muszą odpoczywać i relaksować się. Szkoła i nauka nie jest prosta, powinno więc to być wzbogacone właśnie takimi formami. Istnieją jednak aplikacje, które ułatwią także przyswajanie lub rozwój wiedzy. Przykładowo nauka obcych języków, czy rozwiązywanie ćwiczeń matematycznych.

Powyższe urządzenia elektroniczne są tłumnie wybierane przez rodziców i chrzestnych jako prezent komunijny.

Nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że istnieje pewne ryzyko. Przede wszystkim zaleca się zwracanie szczególnej uwagi na to, co dzieci robią w takich urządzeniach. Najgorszej jest, gdy są podłączone do sieci. W internecie istnieje bardzo wiele pokus oraz niebezpieczeństw. Coraz więcej mówi się o grach i wyzwaniach, które  mocno odbijają się na dziecięcej psychice.

Kontrola i rozwaga rodziców odegra więc tu kluczową rolę.