Jak puszczać latawce

Zabawki

Latawce to zabawki bardzo charakterystyczne, które wymagają jednak dość sporej precyzji. Ze względu na to, że potrzeba nieco siły i cierpliwości – zalecane są dla dzieci od około 6 roku życia. Nie oznacza to jednak, że będzie to jedynie forma rozrywki. Latawce uczą oraz są świetnym pretekstem do spędzenia czasu z rodzicami! Na początku rozważań o tego typu zabawce, dobrze jednak pomyśleć o tym, jaki latawiec wybrać na początek.

  • Każdy kto chce się nauczyć puszczać latawce – musi go wówczas posiadać. Zaleca się kupowanie raczej tańszych odpowiedników, ponieważ sama nauka będzie dość długa i żmudna. Będą zdarzały się potknięcia, a pierwsze wypuszczenie latawca nie będzie efektywne – prawie nigdy nie wychodzi. Wiąże się to z tym, że latawce będą upadać dziobem na ziemię, a że są wykonane z dość delikatnych materiałów – ciężko będzie je naprawić. W takie zabawki najlepiej ubezpieczyć się w sklepach internetowych, ponieważ tam są najtańsze, a co więcej jest największy wybór;
  • Drugim krokiem jest oczywiście kupno i wielkie przygotowania. Zanim pójdziemy w jakiekolwiek miejsce do testowania, sprawdźmy w domu czy latawiec posiada wszelkie niezbędne elementy. Jeśli tak – można przechodzić do działania. Najlepiej jest wybrać dzień, w którym wieje.

    Dobrze jest też poszukać jakiejś wolnej przestrzeni, np. pola, placu, czy plaży;

  • Puszczanie latawców to dość ciężka czynność. Należy jednak pamiętać, aby się nie zniechęcać od razu. Pierwszym krokiem jest ustawienie swojego ciała plecami do wiatru. Wtedy właśnie należy delikatnie wypuścić latawiec i powoli rozwijać linkę. Trzeba uważać, aby nie złapał złego wiatru i zwyczajnie nie spadł. Kolejny krok to robienie tzw. ósemek w wietrze. Jest to metoda, dzięki której latawiec jak najdłużej utrzyma się w powietrzu;
  • Gdy sterowanie latawcem już nam się znudzi – można przejść do procedury lądowania. Jest ona chyba trudniejsza od startu, ponieważ istnieje większe ryzyko popsucia latawca. Ważne jest, aby skierować go z boku wiatru, w sposób, w którym dziób będzie znajdował się na górze. Dzięki temu unikniemy upadku przedmiotu z dużą prędkością na ziemię.

.