Gra video dla dzieci Sims 4

Prezent

Zabawa to największa zaleta bycia dzieckiem. To właśnie wtedy jest na nią czas i trzeba stwierdzić, że dobrze jest go maksymalnie wykorzystać. Wszystko jednak z umiarem. Największe warunki powinni dyktować wówczas rodzice.

To od nich ma zależeć jak dużo czasu dziecko spędzi na konkretnej formie zabawy czy nie przesadza czy mu w istocie nic nie grozi. Nie chodzi oczywiście o takie zabawy jak gry planszowe, układanie puzzli czy rysowanie. Mowa o grach elektronicznych. Współcześnie bardzo wiele osób decyduje się pozwolić swoim najmłodszym pociechom na realizowanie takiej formy zabawy.

Jest to spore ułatwienie dla rodziców. Młodzi zajmują się graniem, a oni mają czas na inne obowiązki czy przyjemności. Nie wiadomo do końca dlaczego gry video tak bardzo są lubiane przez dzieci. Grafika, to co się w nich dzieje, to czego uczą – a może wpływ kolegów i koleżanek ze szkoły? Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby dzieci tak samo chętnie i długo zajęły się malowaniem farbami lub pomaganiem w obowiązkach domowych.

Wychowanie to nie jest jednak najprostsza sprawa i trzeba iść na kompromisy. Pierwsze gry video są dedykowane dzieciom, które ukończyły trzeci rok życia. Pytanie jednak – czy tytułowe Simsy 4 mogą mieć na nie pozytywny wpływ czy są raczej zagrożeniem? Sims 4 to bardzo ciekawa gra, która głównie polega na stawianiu domu, jego projektowaniu, aranżacji, a w późniejszym etapie – prowadzenia życia codziennego simów, czyli bohaterów gry. Ciężko jest więc doszukać się przemocy, negatywnego wpływu.

Warto jest jednak zauważyć plusy. Gra taka może rozwijać umiejętność podejmowania samodzielnych, racjonalnych decyzji, buduje troskę, kreatywność. Nie mniej jednak, tak jak każda inna gra planszowa, nie może być czynnością, która przerodzi się w codzienność. Warto wziąć pod uwagę chociażby szkodliwy wpływ na oczy dziecka.

W wieku 3-5 lat granie powinno kończyć się w granicach 20 minut. Zabawa ta nie może jednak być codziennością, a raczej dziać się około 2-3 razy na tydzień.