Czy wybrać kredki ołówkowe czy świecowe

Dziecko

Dziś dorosłe osoby, które czasy szkolne mają już dawno za sobą – dobrze pamiętają jak niewielki był kiedyś wybór kredek i przyrządów szkolnych. Można było pomarzyć o różnorodności, jaka panuje w dzisiejszym świecie. Dziś sklepy papiernicze oferują tak rozbieżne produkty, że trudno uwierzyć, że takie istnieją! Tradycja jest jednak najważniejsza, warto więc się na niej opierać po dzisiejsze czasy. Rodzice małych dzieci, zwłaszcza w okresie wyprawki do przedszkola czy szkoły – stają przed dużymi wyzwaniami.

Jednym z nich są bowiem kredki, które należy kupić. Wiele jednak zależy od samego dziecka i jego wieku. Istnieją bowiem dwie główne kategorie kredek: ołówkowe i świecowe. Pytanie jednak jak wybrać te lepsze? Może warto zdecydować się na te dwa rozwiązania?

  • Otóż zaczynając od kredek ołówkowych, które są chyba najbardziej znane – oferta produktowa jest obecnie bardzo szeroka.

    Kredki ołówkowe nadają się do precyzyjnego kolorowania lub rysowania. W efekcie powstają bardzo wyraźne kontury, na czym niektórym zależy, a innym nie do końca. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kredki standardowe raczej nadają się dla nieco starszych dzieci. Oczywiście wszystko zależy od tego jak w rzeczywistości te kredki wyglądają.

    Niektóre bowiem są grubsze, krótsze, czy chociażby zrobione z innych materiałów niż drewno. Nie mniej jednak najbardziej kojarzą się z czasami szkolnymi i realizowaniem rysunków na nieco wyższym poziomie zaawansowania niż maluchy z przedszkola;

  • Alternatywą kredek ołówkowych są tzw. świecówki. Bardzo znane od kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu lat.

    Kredki te przede wszystkim charakteryzują się tym, że sposób rysowania, a raczej malowania nimi jest całkiem inny. Bowiem te są całe odkryte, co sprawia, że nie trzeba ich chociażby temperować. Używając takich kredek, nigdy nie osiągniemy dokładnych granic. Dość ważne jest też to, że miejscami prześwitują, nie da się więc bardzo dokładnie pokolorować danego obrazka.

    Zalecane są do raczej młodszej grupy dzieci, ponieważ są bezpieczniejsze i wygodniejsze.

.