Czy niemowlęta lubią zabawki z projektoremu

Zabawki

Niemowlęta to bardzo delikatne i wrażliwe istoty, które mogą obudzić się pod wpływem najmniejszego dyskomfortu, np. dźwięku. Rodzice bardzo często zmagają się z problemem, jakim jest konieczność uspokojenia malucha w skuteczny sposób. Niestety, nie wszyscy mogą poradzić sobie z taką presją. Niemowlaki bardzo często zmagają się z kolkami, przez które płaczą i nie są spokojne. Trzeba więc jakoś zaradzić temu problemowi lub go po prostu zmniejszyć.

Rozwiązań na rynku jest obecnie bardzo wiele. Pojawia się coraz więcej zabawek, które działają albo na zmysł słuchu albo wzroku lub umiejętnie łączą te dwie cechy. Jedną z propozycji są projektory świetlne. Spełniają swoją rolę w zakresie uspokojenia i wyciszenia dziecka. Nie mniej jednak są także bardzo dużą pomocą rodziców, którzy mogą na chwilę odetchnąć. Istnieje bardzo wiele rodzajów projektorów, które różnią się pomiędzy sobą różnymi cechami.

Jedną z nich takich cech charakterystycznych jest forma samego projektora, efekt, jaki w istocie jest przez niego emitowany. Ważne jest, jeśli chodzi o niemowlaków – aby pojawiające się światła i obrazy przenikały się wzajemnie bardzo wolno. Mają uspokajać, a nie stresować. Jeśli projektor emituje dodatkowo jakieś dźwięki – dobrze, gdy jest to delikatny wiatr, szum, czy odgłosy ptaków. Niemowlęta bardzo cenią sobie takie zabawki, chociaż chyba bardziej cieszą się z tego rodzice. Istnieje bardzo dużo propozycji produktowych w tej kategorii, a są to m.

in.: maskotki w kształcie różnych zwierzątek w których wnętrzu ukryte są mechanizmy projektora, kostki i inne figury geometryczne oraz najbardziej znane – karuzele. Dobrze jest znaleźć rozwiązanie, które najbardziej będzie odpowiadało maluchowi. Jedne bardzo lubią karuzele, inne z kolei lepiej czują się w towarzystwie przyjaznych misiów – zwierzaków. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie projektory mogą mieć długą żywotność. Starsze dzieci także uspokoją się przy takich zabawkach i ułatwią one im zasnąć lub się skoncentrować.